ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6068136
*
nr 606 8136
Spegel
rokokostil, höjd: 103
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2009
kl 17:54:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 14:44:55
1
1.100 kr
25/10 18:38:01
2
400 kr
25/10 18:38:35
2
500 kr
25/10 18:39:10
2
650 kr
25/10 18:39:54
2
800 kr
25/10 18:40:27
2
950 kr
25/10 18:41:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 606 8136
Spegel
rokokostil, höjd: 103
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 14:44:55 | 1 | 1.100 kr |
25/10 18:38:01 | 2 | 400 kr |
25/10 18:38:35 | 2 | 500 kr |
25/10 18:39:10 | 2 | 650 kr |
25/10 18:39:54 | 2 | 800 kr |
25/10 18:40:27 | 2 | 950 kr |
25/10 18:41:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27